Home Nieuws Festival van het leren

1 september 2010

Festival van het leren

 

Op het jaarlijkse Festival van het leren dat plaatsvindt van 11 tot en met 17 september 2010 zal ACVO op 13 september 2010 tijdens de Leerbanenmarkt standhouder zijn. Tijdens het festival worden verschillende workshops aangeboden en wordt informatie aangeboden door diverse organisaties op het gebied van Leren.

 

De conferentie op maandag 13 september heeft als thema Participatie en zal plaatsvinden in het gemeentehuis in Emmeloord. Participatie is een speerpunt van beleid bij de gemeente Noordoostpolder. In deze tijd nemen tegenstellingen in de samenleving toe. Daarom is het juist nu van belang dat iedereen meedoet. Wie aan de kant blijft staan of zich afsluit, valt buiten de boot.

 

Dat kan vergaande consequenties hebben zoals toename van schulden, ziekte, radicalisering en criminaliteit in de samenleving. In onze gemeente zijn veel partners bezig met participatie. De conferentie biedt een platform voor ontmoeting en uitwisseling. Onder leiding van dagvoorzitter Tom van ’t Hek gaan we met elkaar in gesprek. Het motto voor deze dag is: Meedoen.

 

Centrale vragen zullen zijn:

  • Welke deskundigheid bezit u?
  • Wat hebt u de overige aanwezigen te bieden?
  • Wat mist u om uw werk goed te doen?
  • Welke partners hebt u nodig?
  • Wat willen we met elkaar de komende tijd bereiken en welke stappen moeten we daar voor zetten?

Tom van ’t Hek geeft een actieve invulling aan zijn dagvoorzitterschap. Dat maakt dat u deze morgen niet rustig in uw stoel kunt blijven zitten. U gaat in beweging komen, uw deskundigheid inzetten en anderen bevragen op hun deskundigheid en goede ervaringen. Met elkaar zullen we de participatie in de Noordoostpolder een duidelijker gezicht gaan geven.

 

Voor meer informatie kunt u terecht op www.festivalvanhetleren.nl.